Najlepsze drużyny siatkarskie Ligi Narodów

Najlepsze drużyny siatkarskie Ligi Narodów

Rosja wygrała inauguracyjną FIVB Ligę Narodów Mężczyzn w 2015 roku. Powtórzyli ten wyczyn w 2019 i 2020 roku, choć epidemia COVID-19 uniemożliwiła im rywalizację podczas imprezy w 2020 roku. Powrócą jednak w 2021 roku. Jeśli szukasz najlepszej drużyny siatkarskiej na świecie, Rosja jest drużyną dla ciebie.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z sportifo.pl

Rosja

Siatkarska reprezentacja Rosji zapisała się w historii w zeszłym tygodniu, pokonując Polskę w półfinale turnieju Ligi Narodów. Mecz wymagał wygrania czterech partii, a Rosjanie byli prowadzeni przez mocny występ Victora Poletayeva, który zdobył 24 punkty. Zwycięstwo stawia Rosję w finale przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Rosjanie mają imponującą historię sukcesów w międzynarodowych rozgrywkach. W 2017 roku wygrali inauguracyjną edycję FIVB Volleyball Men’s Nations League. Naród ten utrzymał tytuł w 2018 roku i oczekuje się, że w 2020 roku dokona kolejnego startu. Ognisko COVID-19 opóźniło jednak turniej w 2020 roku, ale oczekuje się, że Rosja wróci do rywalizacji w 2021 roku.

Rosja jest jedną z najlepszych drużyn w Lidze Narodów. W 2018 roku, a także ponownie w ubiegłym roku, reprezentacja Rosji w siatkówce mężczyzn wygrała dwa turnieje. Dodatkowo w ostatnich zawodach drużyna zajęła piąte miejsce. Jeśli Rosja nie wygra tegorocznego turnieju, FIVB zdecyduje o zastępczym mieście-gospodarzu i turnieju.

Pomimo ostatnich zmagań w VNL, Rosja zdobyła złoto na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Europy 2017. Drużyna zajmuje obecnie drugie miejsce w VNL. W następnej kolejności zmierzy się z Francją w finale turnieju.

Chiny

Reprezentacja Chin w piłce siatkowej mężczyzn zakończyła 50-dniowe zamknięte zgrupowanie. Ich uwaga skupia się na Lidze Narodów Siatkówki 2022 i Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024. Drużyna w ostatnich latach zmagała się z problemami i nie zakwalifikowała się do dwóch ostatnich międzynarodowych zawodów. Trener drużyny Jiang Chuan powiedział, że jasny cel może pomóc drużynie osiągnąć sukces.

Chińska drużyna kobiet zmaga się w FIVB Volleyball Nations League po tym, jak została pozbawiona wielu weteranów po Olimpiadzie w Tokio 2020. W poprzednich latach Chiny były dominującą siłą w lidze. Jednak drużyna wygrała tylko pięć z ostatnich ośmiu spotkań. Obecnie zajmują szóste miejsce w lidze, wyprzedzając Brazylię i Japonię.

Pomimo niepowodzenia, męska reprezentacja Chin wygrała mecz otwarcia ligi narodów. W drugim etapie rozgrywek miały zagrać Niemcy, ale odmówiły gry z powodu wybuchu epidemii COVID.

Serbia

Reprezentacja Serbii w piłce siatkowej mężczyzn ma bogatą historię w rywalizacji międzynarodowej. Zespół jest uważany za spadkobiercę rekordów ustanowionych przez byłą SFR Jugosławię oraz Serbię i Czarnogórę. W przeszłości Serbia zdobyła złoto olimpijskie w Sydney i dwa brązowe medale w Atlancie. Reprezentacja zdobyła również złoto Mistrzostw Świata i wywalczyła brąz w ostatnich Pucharach Świata. Sponsorami jej zestawu są Skoda Auto i Radio Television of Serbia.

Siatkarska Federacja Serbii ogłosiła niedawno skład na VNL w Rimini. W składzie znalazło się kilku znanych zawodników, jak i nowych. Trenerem drużyny jest Dejan Bojovc. Drużyna została założona w 1947 roku i była jednym z 14 członków założycieli FIVB.

Serbia jest czołową drużyną w Lidze Narodów i jest niepokonana od rundy wstępnej. Włosi również są niepokonani, odkąd Paola Egonu dołączyła do ich drużyny w drugim tygodniu. Siatkarska reprezentacja Chin w trakcie VNL zaliczała wzloty i upadki. W pierwszym tygodniu dominowały przeciwko Turkom w Ankarze, ale od tego czasu potknęły się przeciwko Japonii, Brazylii i Korei. W swoim ostatnim meczu zostali pokonani tylko przez Koreę.

Włochy

Włochy zasłynęły jako jedna z najlepszych drużyn siatkarskich na świecie. Ostatnio drużyna zdobyła Puchar Mistrzów po 26 latach, trofeum, które zostało im odebrane przez wszystkie inne europejskie narody. Oprócz tego istnieje wiele włoskich drużyn, które wysyłają profesjonalnych zawodników na międzynarodowe zawody. Te drużyny są zarządzane przez Włoską Federację Siatkówki.

Włochy to jedna z najlepszych drużyn siatkarskich w Lidze Narodów. Kraj ten dominuje w tym sporcie od lat 90-tych. Jednak w tym roku zmierzy się z inną świetną drużyną we Francji. Francja ma lepszy ogólny rekord w Lidze Narodów niż Włochy.

Najważniejsze wydarzenia siatkarskie we Włoszech odbywają się w Rzymie. Na przykład CEV Men’s Champions League Final Four odbył się w PalaSport, natomiast FIVB Men’s World Championship Pool A został otwarty w Foro Italico. Drużyna ma również znakomitą historię siatkarską, będąc częścią trzech kampanii mistrzostw świata.

Włochy są dumne ze swojej drużyny siatkarskiej. Paola Ogechi Egnou, siatkarka AGIL Novara, jest jedną z najbardziej znanych włoskich zawodniczek. Od dawna jest dumą włoskiej drużyny kobiet. W tym roku została uznana za Kobietę Roku przez włoską gazetę La Repubblica.

Serbki

Serbia jest jedną z najlepszych drużyn siatkarskich na świecie, a ich drużyna kobieca ostatnio przyćmiła drużynę męską. W zeszłym roku zdobyły mistrzostwo Europy, a w Belgradzie przywitała je 10-tysięczna publiczność. W tym roku będą gościć Turcję, Belgię i Rosję. Serbskie kobiety są pasjonatkami siatkówki, a w ostatnim czasie prześcignęły męską drużynę pod względem sukcesów. Ich zawodniczki zdobyły kilka nagród, w tym tytuł Drużyny Roku i Najlepszego Młodego Sportowca w każdym sporcie.

Najlepszą zawodniczką Serbii była Ana Bjelica, która zakończyła turniej na ósmym miejscu z dorobkiem 183 punktów. W fazie wstępnej, USA miało silne zawodniczki uderzające z zewnątrz. Kellie Robinson zanotowała 77 zabójstw, Ali Frantti 75 zabójstw, a Sarah Wilhite Parsons 69 zabójstw. Amerykanki miały też kilka mocnych zawodniczek na środku. Chiaka Ogbogu i Hannah Tapp należały do najlepszych środkowych uderzających.

Reprezentacja Serbii w piłce siatkowej kobiet jest zarządzana przez Federację Piłki Siatkowej Serbii i bierze udział w międzynarodowych zawodach siatkarskich. FIVB uważa Serbię za spadkobiercę wielu rekordów Mistrzostw Świata i Europy z byłej SFR Jugosławii. W 2016 roku drużyna zdobyła mistrzostwo Europy i wywalczyła srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Rosjanie

Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej mężczyzn weźmie w tym roku udział w turnieju Ligi Narodów. W Lidze Narodów cztery drużyny z różnych narodów grają ze sobą o tytuł. W zeszłym roku mistrzostwo zdobyła drużyna rosyjska. W tym roku turniej odbywa się w nowym formacie. Złoty medal w zawodach mężczyzn zdobyła drużyna francuska, a zawody kobiet wygrała drużyna spoza Ameryki.

Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej mężczyzn wygrała mecz z Kanadą w trzecim tygodniu Ligi Narodów w piłce siatkowej. Różnica czasu w grze Kanady była czynnikiem decydującym, a Artur Szwarc, Nick Hoag i Stephen Maar zdobyli po 10 punktów dla Kanadyjczyków. Najlepszym strzelcem drużyny rosyjskiej był Denis Zemchenok, z 14 punktami.

Rosja wygrała pierwszy turniej Ligi Narodów w 2018 roku. Rosyjska drużyna zdobyła złoto w drugiej edycji turnieju w 2019 roku. Do Ligi Narodów powrócą w 2021 roku.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *