Relacja z Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Relacja z Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Trwają mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn, z których Polska awansowała do półfinału. Oto spojrzenie na to, co działo się w fazie grupowej. Polska jest w centrum uwagi także z kilku powodów. Po pierwsze, Jendryk powrócił do Berlin Recycling Volleys po tym, jak w zeszłym roku grał w BBST Bielsko-Biała. Następnie dowiadujemy się, że Hanes nadal jest w BBST, a Shaw rozwiązał swój kontrakt po grze w fazie grupowej Coppa Italia.

Polska awansuje do półfinałów Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn

Polska awansuje do półfinałów Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn dzięki zwycięstwu nad Brazylią w ćwierćfinale. Mimo braku gwiazdy Wilfredo Leona, Polska pokazała duży potencjał. W fazie grupowej drużyna straciła tylko jednego seta na rzecz Stanów Zjednoczonych. Następnie pokonali Tunezję, a w ćwierćfinale ponownie pokonali USA. W półfinale Polska pokonała Brazylię w prostych setach.

Pomimo braku najlepszego zawodnika na świecie, Polska wygrała 10 swoich meczów i awansowała do półfinału turnieju. Następnie, 23 września, Polska spotkała się z Włochami, które pokonały ich 3-1. Drużynie udało się zdobyć brązowy medal w turnieju, ale nie zdobyła miejsca w kwalifikacjach do Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Wcześniej Polska pokonała w ćwierćfinale Rosję, 3-0. W półfinale zmierzą się ze Słowenią i Czechami. O miejsce w finałowej czwórce zagrają także Serbia i Czarnogóra. Po ćwierćfinałach dwie najlepsze drużyny będą walczyć o tytuł.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn została również wybrana najlepszą drużyną Plebiscytu Przeglądu Sportowego 2011. Również kapitan drużyny, Marcin Możdżonek, został uznany za jednego z 10 najlepszych Polaków w tym samym konkursie.

Jendryk wraca do Berlin Recycling Volleys po zeszłorocznej grze w BBST Bielsko-Biała

Amerykański internacjonał powrócił do Niemiec po rocznej nieobecności w BBST Bielsko Biała. Podczas swojej kariery w college’u Jendryk był czterokrotnym All-American. Zdobył również nagrodę AVCA Newcomer of the Year oraz Most Outstanding Player Award podczas National Championship 2015.

25-latek powraca do Berlin Recycling Volleys po zeszłorocznym stażu w BBST Bielsko Biała i chce budować na swoich występach z drużyną. Jego celem jest zdobycie Pucharu Mistrzów Niemiec podczas pobytu w Europie.

Podczas gry w BBST Bielsko Biała, Jendryk grał również dla reprezentacji Francji. Zdobył złoto na Mistrzostwach Europy CEV w 2015 roku oraz srebro w inauguracyjnej Lidze Narodów Siatkówki. W ubiegłym roku był trzecim najlepszym blokującym w Lidze Światowej z wynikiem 0,28 bloku na set. Ponadto zdobył 56 punktów przy 39 zabójstwach, 15 blokach i dwóch asach.

O ile Jendryk grał w zeszłym roku w BBST Biełsco-Biała, o tyle teraz wraca do Bundesligi. Tym razem będzie seterem w zespole Berlin Recycling Volleys. Jest czwartym Amerykaninem, który dołączył do zespołu. Wcześniej grał dla włoskiego Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Ukończył Brigham Young University i w Superlidze notował średnio 11,6 punktu.

Shaw rozwiązał kontrakt w fazie grupowej Coppa Italia

W fazie grupowej Coppa Italia, kontrakt Shawa został rozwiązany po rozczarowującej passie z włoskim klubem. Trener drużyny, Andrea Gardini, został zwolniony, a kontrakt Shawa został rozwiązany. Pomimo rozczarowania, Shaw kontynuował treningi na plaży, aby spróbować powrócić do gry. Ostatecznie podpisał z francuską stroną Narbonne na sezon 2019, ale kontuzja i choroba zmusiły zespół do wycofania się z rozgrywek.

FIVB World Congress wraps up in Arnhem

38. światowy kongres FIVB odbędzie się w Holandii w 2022 roku. W ciągu ostatnich 10 lat Holandia była już gospodarzem dwóch mistrzostw siatkarskich – Siatkarskiej Ligi Narodów i Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego. Podczas mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn w Arenhem dwie drużyny z Australii dotarły do finału.

Podczas imprezy odbędą się wybory do Rady FIVB w 2021 i 2024 roku, a także wybory prezydenckie w 2024 roku. FIVB zatwierdziła również zmiany w swoim statucie. Na tym Światowym Kongresie FIVB organ zarządzający zatwierdził następujące zmiany w swoim statucie:

Siatkówka FIVB ogłosiła wstępny skład na mistrzostwa świata mężczyzn w 2022 roku. FIVB orzekła, że Włochy zmierzą się ze współgospodarzami – Słowenią. Włochy pokonały złotych medalistów olimpijskich, natomiast Francja pokonała mistrzów VNL.

Na czele Ukrainy znajduje się młody ukraiński cudotwórca. Sześć lat temu, kiedy poprowadził swój kraj do finału Mistrzostw Europy CEV U20, trafił na czołówki gazet. To właśnie on był kluczem do wygrania tie-breaka z Włochami 15-13.

2022 Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn odbędą się w Monachium

W dniach 11-21 sierpnia w Monachium w Niemczech trwają Mistrzostwa Europy 2022. Wydarzenie to będzie największą imprezą wielosportową organizowaną w Niemczech od czasu Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. W imprezie weźmie udział cztery siódme najlepszych sportowców świata, którzy będą rywalizować o 177 tytułów europejskich.

W imprezie wezmą udział zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie. W zawodach mężczyzn wystąpią 32 drużyny, a w zawodach kobiet osiem grup po cztery zespoły. Trzy najniższe drużyny w grupie są eliminowane, natomiast trzy najlepsze przechodzą do rundy 16. W kolejnej rundzie odbędą się ćwierćfinały, półfinały i finał.

Turniej będzie transmitowany w telewizji i online, aby dotrzeć do globalnej publiczności. Mecze będą transmitowane na żywo ze strony internetowej Mistrzostw Europy, jak również będą pokazywane w lokalnych stacjach. Jeśli mieszkasz w Niemczech, możesz oglądać mecze w telewizji lub na stronach internetowych.

Mistrzostwa Europy po raz drugi odbędą się w Monachium. Impreza odbyła się po raz pierwszy w 2018 roku i okazała się sukcesem. Obejmowało dziewięć dyscyplin sportowych i było oglądane przez ponad 430 milionów widzów na ośmiu kluczowych rynkach. W sumie Mistrzostwa Europy przyciągnęły 1,4 mld widzów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *